ManşetHidroelektrik EnerjisiYenilebilir Enerji

Birleşik Krallık Hükümeti, hidrojenle çalışan ulaşıma 8 milyon sterlinlik yatırım yaptı

0
Birleşik Krallık Hükümeti, hidrojenle çalışan ulaşıma 8 milyon sterlinlik yatırım yaptı

Birleşik Krallık Hükümeti, havaalanı araçları ve süpermarket dağıtım kamyonları da dahil olmak üzere hidrojenle çalışan ulaşım yaratmak için 8 milyon sterlinlik yatırım yaptı.

Innovation News Network’ün haberine göre, hidrojenle çalışan ulaşım yaratmak için yapılan 8 milyon sterlinlik yatırım, hükümetin 2025 yılına kadar hidrojen taşımacılığı için yeni iş modelleri tasarlama konusundaki önceki taahhütlerine dayanarak ekonomiyi büyütecek ve istihdam yaratacak.

Ulaştırma Bakanlığı, yarışmanın ikinci aşamasının kazanan iki projesini duyurdu ve daha fazla işletmeyi taşımacılığın dekarbonizasyonunu hızlandırmak için hidrojen yakıtı kullanan yeni teknoloji geliştirmeye teşvik etti.

Projelerden biri ULEMCo tarafından yönetiliyor ve uçaklar için çekiciler ve pistleri temizlemek için süpürücüler dahil olmak üzere havaalanı desteği için hidrojenle çalışan araçlar geliştirecek.

Element 2 liderliğindeki bir diğer kazanan proje, hidrojenin yakıt olarak kullanımını artırmak için gereken altyapıyı sağlayacak yeni hidrojen yakıt ikmal istasyonları oluşturmayı hedefliyor.

Birleşik Krallık’taki yakıt ikmal istasyonlarının sayısı yüzde 50 artacak ve hidrojenle çalışan bir dizi araca yakıt sağlamak için kullanılacak.

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Mark Harper şunları söyledi: “Hidrojen teknolojisi, taşımacılığı karbondan arındırmak ve ekonominin büyümesine yardımcı olmak için büyük bir potansiyele sahip. Bu yatırım, Kuzey Doğu’da vasıflı işler ve çıraklık yaratarak ekonomiyi daha da canlandıracak.” dedi.

Avrupa Komisyonu, Macaristan’da yenilenebilir enerji yatırımları için 2,36 milyar avroluk planı onayladı

Previous article

Boston belediyeye ait yeni binalarda fosil yakıtları yasakladı

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Manşet