Şirket Haberleri

SEDAŞ, “Kadın Enerjisi Hareketi” teknik gezi ziyaretlerini gerçekleştirdi

0
SEDAŞ, “Kadın Enerjisi Hareketi” teknik gezi ziyaretlerini gerçekleştirdi

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), ‘Kadın Enerjisi Hareketi’ kapsamında öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, holdingin enerji grubu çalışanlarının kız çocuklarına yönelik başlatılan projeye geçen yıl bölge meslek liselerinde eğitim alan kız öğrencileri de dahil edilerek kapsam genişletildi.

SEDAŞ, etkinlik kapsamında programa katılan 17 öğrenci için eğitici ve eğlenceli sunumlar eşliğinde enerji sektörünü yakından tanıttı.

Katılımcılar, etkinlikte elektrik perakende faaliyetlerini yerinde inceledi. Ayrıca müşteri hizmetleri merkezini de ziyaret eden öğrenciler, müşteri deneyiminin nasıl yönetildiğini ve faturalama işlemlerinin adımlarını gözlemledi.

SEDAŞ Teknik Akademi merkezindeki oturumlarla süren etkinlikte, öğrenciler şirketi yakından tanırken aynı zamanda sektörün kadın çalışanlar için neler sunduğuna dair bilgiler edindi. Ardından öğrenciler, uygulamalı eğitimlerle elektrikte üretim, iletim ve dağıtım süreçleri, yeni teknolojiler, güvenli kullanım için dikkat edilmesi gerekenler ve devre tasarımı hakkında bilgilendirildi.

SEDAŞ’ın kadın yöneticileri de yaptıkları konuşmalarla katılımcılara kendi kariyer hikayelerini ve sektördeki deneyimlerini aktardı. Gün sonunda düzenlenen ‘Hızlı olan kazansın’ oyunuyla eğlenen katılımcılar, takım ruhunu ve iş birliğini pekiştirdi.

Etkinlik sonunda görüşlerini paylaşan öğrenciler, enerji sektörünü, mühendislik ve teknisyenlik branşlarını sevdiren keyifli organizasyon için emeği geçenlere teşekkür etti.

Enerjisa dağıtım şirketleri, mobil eğitim merkezi teknolojisini öğrencilerle buluşturuyor

Previous article

You may also like

Comments

Comments are closed.